Esinduse kvaliteediga professionaalne autohooldus ja sõidukite remont Tallinnas

Oleme spetsialiseerunud:

 • Mercedes-Benz
 • Audi
 • Volkswagen
 • BMW
 • Seat
 • ŠKODA

Hooldussoovitused

Hooldussoovitused

See on fakt, et õige ja regulaarne hooldamine tagab auto pikema eluea. Hooldus sisaldab endas väga palju toiminguid – seega ei ole õlivahetusajalugu auto hooldusajalugu!

Oma ulatusliku kogemuse põhjal koostasimegi soovitused Audi, Volkswageni, Seati ja Škoda sõidukite hoolduseks. Soovitused on antud auto „keskmist kasutamist“ arvestades, suurema koormuse puhul tuleb seda kindlasti ka hooldamisel arvestada.

Hooldust teeb autole omanik ise, mitte teenindus. Seega tuleks kindlasti ise meeles pidada ja arvestada, millal ja mida teie autole tehti.

Mootor

Soovituslik mootori hooldusvälp on 15 000 kilomeetrit või 1 aasta.

Isegi kui teie uuema auto hooldusvälp on 30 000 km, soovitame teil oma autot Eesti mustade teede ja kliima eripära tõttu hooldada iga 15 000 km järel.

Filtrid:

 • Paberfiltreid (salongi ja mootori õhufiltrid) tuleks vahetada iga hoolduse käigus. Õlivahetuse käigus tuleks loomulikult iga kord ka õlifilter vahetada.
 • Kütusefiltrit tuleks vahetada bensiinimootoritel vähemalt iga 60 000 km läbimisel ja diiselmootoril 30 000 km läbimisel. Veel parem oleks neid vahetada igal hooldusel.

Õli valimisel arvestage auto vanusest tulenevalt järgnevaga:

 • Kui auto väljalaskeaasta algab kahega (2000+), soovitame kõigis mootorites kasutada spetsiaalset LongLife-õli.
 • Kui auto on toodetud 1995-2000, soovitame kasutada tavalist täissünteetilist 5w40 mootoriõli.
 • Kui auto on valmistatud enne 1995. aastat, soovitame kasutada poolsünteetilist 10w40 mootoriõli, mida võiks vahetada iga 10 000 km läbimisel.

Automaatkäigukast

Soovitame kindlasti vahetada kõikides automaatkäigukastides (tavaline automaat, Tiptronic, Multitronic ja DSG) õli vähemalt iga 60 000 km läbimisel.

Kõigil neil käigukastidel tuleb vahetada ka õlifilter, v.a Multitronicul, kus õlifilter asub käigukasti sees (selle vahetuseks on vaja käigukast demonteerida).

Manuaalkäigukast

Soovituslikult tuleks vahetada õli iga 120 000 km läbimisel.

Diferentsiaal

 • Haldexi tagadiferentsiaalis tuleb õli vahetada iga 30 000 km läbimisel ja filter iga 60 000 km läbimisel. Meie soovitame õli ja filtri vahetada iga 30 000 km läbimisel.
 • Tavalistes ja ka automaatkäigukastide diferentsiaalides soovitame vahetada õli iga 120 000 km läbimisel.

Jahutusvedelik

Jahutusvedelikku tuleks vahetada iga 2 aasta tagant.

Kui teie autol on tehtud mootori rihmavahetus (koos veepumba vahetusega), siis vahetatakse üldiselt ka jahutusvedelik välja. See kehtib enamjaolt V-mootorite puhul.

Pidurivedelik

Pidurivedelikku tuleks vahetada maksimaalselt 2 aasta tagant, vajadusel (palju linnasõitu) ka tihedamini.

Roolivõimuõli

Roolivõimuõli on soovitatav vahetada iga 2 aasta tagant, vajadusel ka tihedamini.

Kokkuvõttes tõstab korrapärane hooldus kindlasti teie auto väärtust.

Võimalike probleemide korral pöörduge kohe Flameko poole – varajane vigade avastamine võib teid juba hilisematest suurematest kulutustest säästa.

Tutvu Flameko eriteenustega

* Soovitused ei pretendeeri absoluutsele tõele ega kohusta teid neid järgima. Flameko ei vastuta soovitusi järgides tekkinud võimalike kahjude eest.

Imago
Jäta tagasihelistamissoov